Archyvas


Naujos greitai paruošiamos košės „Activus“ - sveikatai palankesnis produktas

Greitas gyvenimo tempas kartais nepalieka laiko maisto gaminimui, tačiau sveikesnė mityba vis tiek išlieka daugumos žmonių prioritetu. Parduotuvėje paskubomis renkantis produktus be didesnio vargo galima atrasti sveikatai palankesnius ir net greitai paruošiamas maistas gali būti tinkamas ieškantiems sveikesnio užkandžio. Kaip nepaklysti tarp gausybės pasirinkimų pataria ir sveikos mitybos specialistas Artūras Sujeta:

„Greitai paruošiamo maisto nereikėtų vertinti per vieną prizmę. Pavyzdžiui, sumuštinis ir avižinės košės – abu paruošiami greitai, tačiau pastarosios nauda matoma akivaizdžiau. Taip pat reikėtų labiau atkreipti dėmesį į produktus ar jų ženklinimą – šiandien yra nemažai vizualinių priemonių, kurios gali padėti greitai atrasti sveikesnius produktus. Svarbu tik žinoti, ką įvairūs ženklai reiškia.“


Kaip, neskaitant produkto sudėties, atrasti tai, kas sveikatai palankiau


Lietuvoje dar mažai pažįstamas žalios „Rakto skylutės“ ženklas gali padėti nepaklysti renkantis sveikatai palankesnius produktus. Tai – nedidelis, žalias (retais atvejais – juodas), skritulys, kurio viduryje matoma rakto skylutė, simbolis. Anot Lietuvos Respublikos sveikatos ministerijos, simbolis plačiausiai paplitęs Europoje tarp panašios paskirties ženklų. Europos Komisija jį laiko pozityviu ir objektyviausiu. Juo žymimi maisto produktai Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Makedonijoje ir Lietuvoje. „Rakto skylutės“ ženklinimas padeda greičiau surasti produktus, kuriuose yra mažiau cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose yra daugiau maistinių skaidulų. Todėl net neskaitant sudėties, bet pamačius šį simbolį, galima lengviau identifikuoti tą produktą, kuris yra sveikatai palankesnis.


Populiariausių skonių greitai paruošiamos avižinės košės – su mažesniu cukraus kiekiu


„Rakto skylutės“ ženklu pažymėtos ir naujų skonių AB „Kauno Grūdai“ gaminamos greitai paruošiamos avižinės košės „Activus“: su ispaninio šalavijo (angl. chia) sėklomis, uogomis arba auksaspalvio sirupo skonio. Tai - šiai dienai populiarūs skoniai ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Pavyzdžiui, apsilankę Jungtinėje Karalystėje turbūt nerasite žmogaus, kuris nebūtų ragavęs auksaspalvio sirupo skonio produktų. Tai – vienas populiariausių pagardų, kurį lengva rasti Jungtinės Karalystės parduotuvių lentynose. Avižinių košių skonių įvairovė leis greitai atrasti mėgstamą produktą, kuris, suderinus su mitybos specialistu, gali būti pritaikomas ir įvairioms dietoms. Svarbu paminėti ir tai, jog atsižvelgiant į vartotojų poreikius, visose „Activus“ košėse sumažintas cukraus kiekis, jose mažai riebalų ir jos yra puikus maistinių skaidulų šaltinis.


Be pieno produktų (angl. dairy free) – kam tai skirta?


Lietuvoje taip pat ima populiarėti produktai, kuriuose nėra pieno produktų (angl. dairy free). Juos dažniausiai renkasi pieno produktų netoleruojantys, ar jiems alergiški žmonės, tačiau dairy free  puikiai tinka ir tiems, kurie neturi minėtos alergijos. Todėl naujų skonių avižinės košės „Activus“, kuriose taip pat nėra pieno produktų, yra tinkamos tiems, kuriems rūpi tai, ką jie valgo. Dairy free produktų naudą išskiria ir sveikos mitybos specialistas A. Sujeta:
„Tyrimų, atliktų Lietuvoje duomenimis, tik 8% žmonių renkasi maistą sveikatos gerinimo tikslais. Kodėl tiek nedaug? Viena iš priežasčių - sudėtingas maisto ženklinimas, maistinių verčių painiava ant produkto pakuotės. Dairy free  ženklinimas „Activus“ košių asortimente, puikus ženklas padedantis lengvai ir greitai atskirti kokybišką produktą tinkantį veganiškai, vegetariškai mitybos strategijai.
Remiantis įvairiais tyrimais, nagrinėjančiais dietų poveikį sveikatai, būtent grūdinės kilmės produktai yra vieni populiariausių mitybos derinimui produktų. Kalbant apie naujos kartos „Activus“ košes, tai yra greita ir skani alternatyva užkąsti ar net pavalgyti. „Activus“ košes nesudėtinga priderinti prie įvairių mitybos planų. Tai alternatyva užkandžiams,  tinkanti 9 iš 10 dietų!


Tyrimais patvirtinta, jog greitai paruošiamų avižinių košių „Activus“ porcija – 70 g – yra optimali norma, jog alkis nebūtų juntamas 4 valandas po košės suvartojimo. Todėl tai gali būti ir sveikas užkandis, iki kol turėsite galimybę pavalgyti pietus ar vakarienę. O skonių įvairovė leis mėgautis skirtingomis „Activus“ košėmis išties ilgą laiką.


 

 

KOMENTARAI (0) Komentuoti

Komentarų nėra


PAKOMENTUOK